Докажите тождество

x^2-12x+32 = (x-8) (x-4)

+2
Ответы (2)
  1. 28 июля, 09:12
    0
    (x-8) (x-4) = x ²-4x-8x+32=x²-12x+32
  2. 28 июля, 09:49
    0
    x^2-12x+32 = (x-8) (x-4)

    x^2-12x+32=0

    По теореме Виета

    X1+X2=12

    X1*X2=32

    X1=8 X2=4

    (x-8) (x-4) = (x-8) (x-4)