Разложите многочлен на множетели: 30x^2+10c-25cx-12x

+3
Ответы (1)
  1. 14 сентября, 21:03
    0
    30x^2 - 25xc + 10c-12x=5x (6x-5c) + 2 (5c-6x) = 5x (6x-5c) - 2 (6x-5c) = (6x-5c) (5x-2)