Решите 5 (х-у) = 10

3 х-7 у=20-2 (х+у)

+5
Ответы (1)
  1. 8 августа, 17:45
    0
    Х-у=2 х=2+у х=2+у

    3 х-7 у=20-2 х-2 у 3 (2+у) - 7 у=20-2 (2+у) - 2 у 6+3 у - 7 у=20 - 4 - 2 у - 2 у

    х=2+у х=2+у

    -4 у+4 у=16 - 6 0 у=10 не имеет решений система