Разложите на множители:

а) 11+44x-x²-4x³

б) 63mn-28m+36m²-49n

+3
Ответы (1)
  1. 8 января, 16:38
    0
    11 (1+4x) - x^2 (1+4x) = (1+4x) (11-x^2)

    9m (7n+4m) - 7 (4m+7n) = (9m-7) (7n+4m)