Разложите на множители:

а) 21+10n+n²;

б) 14-9k+k²;

в) 42-13b+b²;

г) 48-14 с+с².

+5
Ответы (1)
  1. 11 сентября, 14:15
    0
    A) по теореме Вието

    n1+n2=-p=-10

    n1*n2=q=21

    n1=-7

    n2=-3

    (n+7) (n+3)

    б) k1+k2=-p = - (-9) = 9

    k1*k2=q=14

    k1=7

    k2=2

    (k-7) (k - 2)

    в) b1+b2=-p = - (-13) = 13

    b1*b2=q=42

    b1=7

    b2=6

    (b-7) (b-6)

    г) c1+c2=-p = - (-14) = 14

    c1*c2=q=48

    c1=8

    c2=6

    (c-8) (c-6)