Разложите на множители:

1) y (y-1) + 2 (y-1)

2) ax-ay+2x-2y

3) x²-64

4) 9a²-16b²

+3
Ответы (1)
  1. 20 марта, 07:22
    0
    1) у^2 - y + 2y - 2 = y^2 + y - 2

    2) - y (2+a) + x (2+a) = (x-y) (2+a)

    3) x^2 - (8^2) = (x-8) (x+8)

    4) (3a) ^2 - (4a) ^2 = (3a - 4a) (3a+4a)