Вынесите за скобки общий множитель (1-4)

1) 9x²+3x

2) 2ab-ab²

3) 6xy+3x²y-12xy²

4) 5a⁴-10a³+10a²

Разложите на множители (5-8)

5) y (y-1) + 2 (y-1)

6) ax-ay+2x-2y

7) x²-64

8) 9a²-16b²

+1
Ответы (1)
  1. 6 марта, 05:45
    0
    1) 9x²+3x=3x (3x+1)

    2) 2ab-ab²ab (2-b)

    3) 6xy+3x²y-12xy²=3xy (2+x-4y)

    4) 5a⁴-10a³+10a²=5a² (a²-10a+2)

    Разложите на множители (5-8)

    5) y (y-1) + 2 (y-1) = (y-1) (y+2)

    6) ax-ay+2x-2y=a (x-y) + 2 (x-y) = (x-y) (a+2)

    7) x²-64 = (x-8) (x+8)

    8) 9a²-16b² = (3a-4b) (3a+4b)