Разложите на множители:

9 а2-25b2

-81+25m2

0,16-х2

144-49n2

4c-49d2

x2y2-0,04

a2b2-c2

p2q2 - 4k2

+1
Ответы (1)
  1. 19 января, 04:22
    0
    9 а²-25b² = (3a-5b) (3a+5b)

    -81+25m²=25m²-81 = (5m-9) (5m+9)

    0,16-х² = (0.4-x) (0.4+x)

    144-49n² = (12-7n) (12+7n)

    4c²-49d² = (2c-7d) (2c+7d)

    x²y²-0,04 = (xy-0.2) (xy+0.2)

    a²b²-c² = (ab-c) (ab+c)

    p²q² - 4k² = (pq-2k) (pq+2k)