2. Разложите на множители:

А) b (b+1) - 3 (b+1)

Б) ca-cb+2a-2b

+5
Ответы (1)
  1. 29 февраля, 09:41
    0
    А) b (b+1) - 3 (b+1) = (b+1) (b-3)

    Б) ca-cb+2a-2b = c (a-b) + 2 (a-b) = (a-b) (c+2)