Умножите многочлен на многочлен:

(x-4) (x+8) =

3x в квадрате-1) (2x+1)

Вынесите общий множитель за скобки:

1. ax в квадрате + 3ax

2. xy^3+5x^2 y^2 - 3x^2y

+5
Ответы (1)
  1. 7 сентября, 03:34
    0
    =x^2+8x-4x-34=x^2+4x-32

    (3x^2-1) (2x+1) = 6x^3+3x^2-2x-1

    ax^2+3ax=ax (x+3)

    =xy (y^2+5yx-3x)