1) 2) 3) 4) 5) Сократите дроби!

+2
Ответы (1)
  1. 5 декабря, 23:04
    0
    1) 15 ху² - 25 у² / 5 ху = 5 ху² (3 у - 5 у) / 5 ху = у (3 х - 5)

    2) 24 х² + 6 ух / 27 ху = 3 х (8 х + 2 у) / 3 х (9 у) = 8 х+2 у / 9 у

    3) 40 у² / 32 у³ - 12 ху = 4 у (10 у) / 4 у (8 у² - 3 х) = 10 у / 8 у² - 3 х

    4) 14 uv / 21 uv² - 21v² = 7v (2u) / 7v (3uv - 3v) = 2u / 3uv - 3v

    5) 4y² / 10 ху - 14 у = 2 у (2 у) / 2 у (5 х-7) = 2 у / 5 х - 7