Разложите многочлен на множетели 4a^2-b^2+2a-b

+4
Ответы (1)
  1. 3 апреля, 23:15
    +1
    4a² - b² + 2a - b = (4a² - b²) + (2a - b) = (2a - b) (2a + b) + (2a - b) =

    = (2a - b) (2a + b + 1)