Разложите на множители xy^2-zy^2-zy+xy-x+z

+2
Ответы (1)
  1. 3 октября, 20:52
    0
    xy^2-zy^2-zy+xy-x+z=y^2 (x-z) + y (x-z) - (x-z) = (x-z) (y^2+y-1)