А) 3/10 - 2/15

б) 2,4 * (-1 1/3)

+5
Ответы (1)
  1. 22 декабря, 09:02
    0
    а)

    3/10-2/15=9/30-4/30=5/30=1/6

    б)

    2,4 * (-1 1/3) = 24/10 * (-4/3) = - 3,2