Разложите на множители трехчлен x^2+3x-18

+1
Ответы (2)
  1. 22 мая, 12:48
    0
    X²+3x-18=x²+6x-6x+3x-18x=

    (x²+6x) - 3x-18=x (x+6) - 3 (x+6) =

    (x+6) (x-3)
  2. 22 мая, 13:17
    0
    x^2+3x-18

    (х+6) (х-3)

    (х-3) (х+6)