Разложите многочлен на множетили:

А) m^3 - 1;

Б) 64a^3 + 1000b^3;

В) (x+3) ^3 - (x + 2) ^3

+4
Ответы (1)
  1. 10 декабря, 03:54
    0
    m^3 - 1 = (m-1) (m^2+m+1) ;

    64a^3 + 1000b^3 = (4a-10b) (16a^2-40ab+100b^2) ;

    (x+3) ^3 - (x + 2) ^3 = ((x+3) - (x+2)) ((x+3) ^2 + (x+3) (x+2) + (x + 2) ^2) =

    = (x+3-x-2) (x^2+6x+9+x^2+3x+2x+6+x^2+4x+4) = 1 (3x^2+15x+19) =

    = 3x^2+15x+19