Вычислить:

2 : 3/5 + 3/5 : 2 + 1 1/2 : 6 + 6 : 1 1/2

+5
Ответы (1)
  1. 26 июля, 18:12
    0
    1) 2:3/5=2 * (5/3) = 10/3

    2) 3/5:2=3/5*1/2=3/10

    3) 1 1/2:6=3/2*1/6=1/4

    4) 6:1 1/2=6*2/3=4

    5) 10/3+3/10 = (100+9) / 30=109/30

    6) 1/4+109/30 = (15+218) / 60=233/60=3 53/60

    7) 3 53/60+4=7 53/60