Разложите на многожители x^2+18x+81

+4
Ответы (2)
  1. 23 февраля, 17:46
    0
    X^2+18x+81

    D=18^2-4*81

    D=0

    x=-18/2

    x=9

    x^2+18x+81 = (x+9) ^2
  2. 23 февраля, 18:15
    0
    По теореме виета:

    Х1+Х2=-18

    Х1*Х2=81

    Значит х1=-9