3 1/5 * (2 1/3 : 3,2 - 3) + 9,6

+5
Ответы (1)
  1. 20 августа, 21:15
    0
    3_1/5 (2_1/3 : 3.2 - 3) + 9.6 = 16/5 (7/3*10/32 - 3) + 9.6 =

    = (16*7*10) / (5*3*32) - 3*16/5 + 9.6 = 7/3 - 9_3/5 + 9.6 = 7/3 - 9.6 + 9.6 = 7/3 = 2_1/3