Разложите на множители

-n^2+b^2

3a^2y-12y^2

1/9a^3+3

+4
Ответы (2)
  1. 1 февраля, 12:21
    +1
    N^2-b^2 = (n-b) (n+b) может так
  2. 1 февраля, 16:07
    0
    -n^2+b^2=b^2-n^2 = (b-n) (b+n)

    3a^2y-12y^2=3y (a^2-4y)