Разложите на множители 12y-12x+y^2-xy

+3
Ответы (2)
  1. 29 августа, 20:06
    0
    12 (y-x) + y (y-x)

    (y-x) (12+y)
  2. 29 августа, 22:21
    0
    12y-12x+y^2-xy = 12 (y - x) + y (y - x) = (y - x) (12 + y)