Разложите на множители (х-5) ^2 + (х-5) (х+5)

+4
Ответы (1)
  1. 1 июня, 15:32
    0
    (x-5) * (x-5) + (x-5) * (x+5) = (x-5) (x-5+x+5) = (x-5) (2x) = 2x * (x-5)