1) 5 у - (7-2 у) - (4 у+8) = 2 у

2) 6 у (13 у-9) - 13 у (6 у-1) = 24+13

3) (2 х-3) ² - (2 х+1) (2 х-5) = 3 х-14

+2
Ответы (1)
  1. 8 августа, 22:11
    0
    5y - (7 - 2y) - (7y + 8) = 2y

    5y - 7 + 2y - 7y - 8 = 2y

    (5y + 2y - 7y) - (7 + 8) = 2y

    - 15 = 2y

    2y = - 15

    y = - 15/2

    y = - 7,5

    6 у (13 у-9) - 13 у (6 у - 1) = 24 + 13

    78 у² - 54 у - 78 у² + 13 у = 37

    (78 у² - 78 у²) - (54 у-13 у) = 37

    -41 у = 37

    у = - ³⁷/₄₁

    (2 х - 3) ² - (2 х + 1) (2 х - 5) = 3 х - 14

    (2 х) ² - 2*2 х * 3 + 3² - (4 х² - 10 х + 2 х - 5) = 3 х - 14

    4 х² - 12 х + 9 - (4 х² - 8 х - 5) = 3 х - 14

    4 х² - 12 х + 9 - 4 х² + 8 х + 5 = 3 х - 14

    (4 х² - 4 х²) - (12 х - 8 х) + (9 + 5) = 3 х - 14

    - 4 х + 14 = 3 х - 14

    - 4 х - 3 х = - 14 - 14

    - 7 х = - 28

    7 х = 28

    х = 28 : 7

    х = 4