Разложите на множители - 12b^3-12b^2-3b

48m^3 n-72m^2n+27mn

15cx+2cy-cxy-30c

35a^2-42ab+10a^2b-12ab^2

+4
Ответы (1)
  1. 5 июля, 15:56
    0
    -12b^3-12b^2-3b=-3b (4b^2+4b+1) = - 3b (2b+1) ^2;

    48m^3 n-72m^2n+27mn=3mn (16m^2-24m-9) = 3mn (4m-3) ^2;

    15cx+2cy-cxy-30c=c (15x+2y-xy-30) = c (x-2) (15-y) ;

    35a^2-42ab+10a^2b-12ab^2=a (35a-42b+10ab-12b^2) = a (5a-6b) (2b+7).