Разложите на множители:

1) 35a^2-42ab+10a^2b-12ab^2

2) x^3+x^2y+x^2+xy

3) mn^4-n^4+mn^3-n^3

+2
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 08:57
    0
    1) = a * (35a-42b+10ab-12b^2)

    a * (7 (5a-6b) + 2b * (5a-6b))

    a * (7+2b) * (5a-6b)

    2) = x * (x^2+xy+x+y)

    x * ((x * (x+y) + x+y)

    x * (x+1) * (x+y)

    3) = n^3 * (mn-n+m-1)

    n^3 * (m * (n+1) - (n+1))

    n^3 * (m-1) * (n+1)