Сократите дробь у2-4/у2+3 у+2

+2
Ответы (1)
  1. 15 июня, 04:41
    0
    Числитель = у² - 4 = (у-2) (у + 2)

    знаменатель = у² + 3 у + 2 = (у + 2) (у + 1)

    Ответ: (у - 2) / (у-1)