Разложите на множители:

Б) 9 х² - (х-1) ²

+2
Ответы (2)
  1. 11 марта, 06:25
    0
    (3 х-х+1) (3 х+х-1) = (2 х+1) (4 х-1)
  2. 11 марта, 07:00
    0
    9 х² - (х-1) ² = (3x-x+1) (3x+x-1) = (2x+1) (4x-1)