Разложите на множители (x - 2) в квадрате - 16

+4
Ответы (2)
  1. 20 июля, 18:34
    0
    (x - 2) ^2 - 16 =

    = (x - 2) ^2 - 4^2 =

    = (x - 2 - 4) (x - 2 + 4) =

    = (x - 6) (x + 2)
  2. 20 июля, 20:22
    0
    Х²-4 х+4-16=х²-4 х-12

    дискриминант=√16+4*12=√16+48=8²

    х1 = (4-8) / 2=-2

    х2 = (4+8) / 2=6

    ответ (х+2) (х-6)