Разложи на множители: (d14+x14) 2 - (d14-x14) 2-d2x2

+2
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 03:42
    0
    2d ^18+2x^18-2d^18+2x^18-d^2 x^2=4x^18-d^2x^2=x^2 (4x^16-d^2) = x^2 (2x^8-d) (2x^8+d)