Дано: а1=-15 d=3 a23-?

+2
Ответы (1)
  1. 9 апреля, 18:52
    0
    Решение

    Дано: а ₁ = - 15; d = 3

    an = a ₁ + d (n - 1)

    a₂₃ = - 15 + 3 * (23 - 1) = - 15 + 3*22 = - 15 + 66 = 51