Разложите на множители: ay^7+y^7-ay^3-y^3

+4
Ответы (1)
  1. 10 января, 22:54
    0
    Ay^7+y^7-ay^3-y^3=ay³ (y^4-1) + y³ (y^4-1) = (ay³+y³) (y^4-1) =

    =y³ (a+1) (y-1) (y+1) (y²+1)