Разложите на множители x^9-y^6

+5
Ответы (1)
  1. 9 января, 02:57
    0
    (х^3) ^3 - (y^2) ^3 = (x^3-y^2) (x^6+x^3*y^2+y^4) = (x^3-y^2) ((x^3) ^2 + (y^2) ^2+x^3*y^2 = (x^3-y^2) ((x^3+y^2) ^2-2*x^3*y^2+x^3*y^2 = (x^3-y^2) ((x^3+y^2) ^2-x^3*y^2)