Решите:

(5a^2b-1/4ab^2) (5a^2b+1/4ab^2).

Решите уравнение:

x^2-8x+16=0.

Разложите на множители:

1,69 у^14-900z^8.

Упростить:

(c-2) (3-c) - (5-c) (5+c).

(x-5) - x (x+3).

+5
Ответы (1)
  1. 8 апреля, 18:21
    0
    (5a^2b-1/4ab^2) (5a^2b+1/4ab^2) = 25a^4b^2-1/16a^2b^4

    1,69 у^14-900z^8 = (1.3y^7-30z^4) * (1.3y^7+30z^4)

    (c-2) (3-c) - (5-c) (5+c) = 3c-c ²-6+2c-25+c²=5c-31

    (x-5) - x (x+3) = x-5-x ²-3x=-2x-x²-5