Упростите выражение:

y (y-5) (y+5) - (y+2) (y во 2 степени-2y+4)

+1
Ответы (1)
  1. 3 мая, 11:26
    0
    У*у^2-25-у-2=у * (-2 у+4) - 27-у=-2 у^2+4 у-27-у=2 * (-2 у+4) + 3 у-27=-4 у+8+3 у-27=-у-19