Имеет ли корни x^2-5 х+9=0

+1
Ответы (1)
  1. 17 декабря, 03:22
    0
    X² - 5x + 9 = 0

    D = 25 - 4 * 9 = 25 - 36 = - 11 < 0 - корней нет