Разложите на множители 7g (p-2) + p-2

+1
Ответы (2)
  1. 28 июля, 07:06
    +1
    7g (p - 2) + p - 2 = (p - 2) (7g + 1)
  2. 28 июля, 09:07
    0
    7g (p-2) + p-2=7gp-14g+p-2 = (7gp+p) + (-14g-2) = = p (7g+1) - 2 (7g+1) = (7g+1) (p-2)