2. Разложите на множители:

1) 16-с²

2) p² + 2p + 1

3) 9m ² - 25

4) 36m² + 24mn + 4n²

+1
Ответы (1)
  1. 15 апреля, 12:33
    +1
    1). 16-c^2 = (4-c) * (4+c) ; 2). p^2+2p+1 = (p+1) ^2; 3). 9m^2-25 = (3m-5) * (3m+5) ; 4).36m^2+24mn+4n^2 = (6m+2n) ^2.