Разложите на множители:

d (d-17) - 10 (17-d)

+1
Ответы (2)
  1. 23 сентября, 06:07
    0
    D (d - 17) - 10 (17 - d)

    d (d - 17) - 10 (- (d - 17))

    d (d - 17) + 10 (d - 17)

    (d - 17) (d + 10)
  2. 23 сентября, 07:29
    0
    D (d-17) - 10 (17-d) = d (d-17) + 10 (d-17) = (d-17) (d+10)