Разложите на множители

4p-4g

pg+2mp

g в квадрате - 7g

6ay-3az+9a в квадрате

(m+1) a+4 (m+1) b

(x-1) a+2 (x-1) c

+4
Ответы (1)
  1. 4 мая, 09:49
    0
    4p-4g=4 (p-g).

    pg+2mp=p (g+2m).

    g^2-7g=g (g-7).

    6ay-3az+9a^2=3a (2y-z+3a).

    (m+1) a+4 (m+1) b = (m+1) (a+4b).

    (x-1) a+2 (x-1) c = (x-1) (a+2c).