Разложите на множители

3a-3b

2ac+5bc

7a в квадрате - 3a

6ad+3cd-4d в квадрате

(a+2) x+3 (a+2) y

+1
Ответы (1)
  1. 28 июля, 09:00
    0
    3a-3b=3 (a-b)

    2ac+5bc=c (2a+5b)

    7a²-3a=a (7a-3)

    6ad+3cd-4d=d (6a+3c-4)

    (a+2) x+3 (a+2) y = (a+2) (x+3y)