1),12x-2y-9x+y

2).14-3 (2b-1)

3). 24a + (5a-8) - (9a+3)

4).0,5a-4 и0,7a-2

При а равен-3

5).8,3a+2-3 (6,1a+05) при a=1/4

- (0,3) ²: (1,7-2⅓)

+5
Ответы (2)
  1. 10 января, 13:03
    0
    1) 13x-y

    2) 28b-14-6b+3=22b-11

    3) 24a+5a-8-9a-3=20a-11

    4) 0,5 * (-3) - 4 и 0,7 * (-3) - 2=5,5 и 4,1

    5) 8,3*1/4+2-3 (6,1*1/4+0,5) = 2,075+2-6,075=-2
  2. 10 января, 13:23
    0
    1) 3 х-у

    2) 15-6b

    3) 20a-11

    4) - 5,5 и - 0,1

    5) - 3 и 27