Loga (ab^2) если log b a=2/11

+3
Ответы (1)
  1. 27 декабря, 12:44
    0
    Log a (ab^2) = 1 + 2loga b

    loga b = 11/2. 1+2loga b = 1+2*11/2=1+11=12