Разложить на множители:

1) - 3/5 a^2 - 6/5 ab - 3/5b^2

2) 2a (b-5) - 3b+15

3) y^3-4y^2-y+4

+4
Ответы (1)
  1. 28 мая, 00:10
    0
    1) - 3/5 (а²+2 аb+b²) = - 3/5 (a+b) ²

    2) 2ab-10a-3b+15

    3) y² (y-4) - (y-4) = (y-4) (y²-1) = (y-4) (y-1) (y+1)