F (x) = (x^2-4x-5) ^3

помогите решить

+2
Ответы (1)
  1. 23 апреля, 00:13
    0
    F (х) = 3 х (2 х-5) = 6 х²-15 хпри х=-2 f (-2) = 6 (-2) ²-15 (-2) = 24+30=54 при х=-2 f (x) = 546x²-15x=0x (6x-15) = 0x=0 или 6 х-15=0 6 х=15 х=15/6=5/2 при х = 5/2 f (x) = 0