Докажи тождество:

5x-11x=8+2x-9x-8+x

5 (2x+y) = 9 (x+y) + x-4y

2c+6=6-4 (c-5) + 2 (3c-10)

+1
Ответы (1)
  1. 24 октября, 00:49
    0
    5 х-11 х=8+2 х-9 х-8+х

    -6 х=-6 х

    5 (2 х+у) = 9 (х+у) + х-4 у

    10 х+5 у=9 х+9 у+х-4 у

    10 х+5 у=10 х+5 у

    2 с+6=6-4 (с-5) + 2 (3 с-10)

    2 с+6=6-4 с+20+6 с-20

    2 с+6=-24 с+6