Разложите многочлен на множетели 4zв 3 степени-256

+2
Ответы (1)
  1. 24 апреля, 22:09
    0
    4z^3 - 256 = 4 (z^3 - 64) = 4 (z - 4) (z^2 + 4z + 16)