8 (х-10) в квадрате-11 (х+5) в квадрате = - 3 хв квадрате - 170 х+1600

+3
Ответы (1)
  1. 18 марта, 05:16
    +1
    8 (x - 10) ^2 - 11 (x + 5) ^2 = - 3x^2 - 170x + 1600

    8 (x^2 - 20x + 100) - 11 (x^2 + 10x + 25) = - 3x^2 - 170x + 1600

    8x^2 - 11x^2 - 160x - 110x + 800 - 275 = - 3x^2 - 170x + 1600

    - 3x^2 - 270x + 525 = - 3x^2 - 170x + 1600

    170x - 270x = 1600 - 525

    - 100x = 1075

    x = - 10,75