3b*3-24

a*2-8ay+16y*2+3a-12y

+4
Ответы (1)
  1. 27 июня, 22:17
    0
    3b³-24=3 (b³-8) = 3 (b-2) (b²+2b+4)

    a ² - 8ay+16y ² + 3a-12y = (a-4y) ²+3 (a-4y) = (a-4y) (a-4y+3)