Разложите на множители:

а) 4c³ - 32

b) 9x² - 6xy + y² + 12x - 4y

c) m² + n² + 2mn + 2m + 2n + 1

+3
Ответы (1)
  1. 29 июля, 14:16
    0
    A) 4c³ - 32 = 4 (c³ - 8) = 4 (c - 2) (c² + 2c + 4)

    b) 9x² - 6xy + y² + 12x - 4y = (9x² - 6xy + y²) + (12x - 4y) = (3x - y) ² + 4 (3x - y)

    = (3x - y) (3x - y + 4)

    c) m² + n² + 2mn + 2m + 2n + 1 = (m² + 2mn + n²) + (2m + 2n) + 1 = (m + n) ² + 2 (m + n) + 1 = (m + n + 1) ²