14 х-2 х^2-ху+7 у

на множители

+2
Ответы (2)
  1. 8 мая, 07:37
    0
    2 х * (7-х) + y * (7-x) =

    (2x+y) * (7-x)
  2. 8 мая, 07:40
    0
    14 х-2 х²-ху+7 у=2 х (7-х) + у (7-х) = (7-х) (2 х+у)